Miły prezent od Wydawnictwa „Iskry”

Krzysztof Wiśniewski i Wiesław Uchański

     Wydawnictwo „Iskry” przekazało na poczet organizowanego, w czasie naszego festiwalu Niebieska Trancbuda, konkursu poetyckiego Infinitivus Stachury, kilka egzemplarzy „Całej jaskrawości i innych utworów”.

    W celu ich odebrania, spotkałem się 19 czerwca 2024 roku, z panem dyrektorem Wiesławem Uchańskim, za które w imieniu uczestników konkursu serdecznie dziękuję. Egzemplarze nie wykorzystane w powyższym konkursie, przeznaczone będą dla obecnych na widowni osób, które aby go otrzymać, będą musiały odpowiedzieć na zadane ze sceny pytanie, związane z Edwardem Stachurą. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy do udziału w festiwalu i w konkursach.

     Oto Link do wydarzenia VI Niebieskiej Tancbudy - Stachuriady.

    Link do II Ogólnopolskiego Konkursu Infinitivus Stachury. Można też zapisać się do specjalnej grupy uczestników konkursu na Facebooku II Ogólnopolski Konkurs INFINITIVUS STACHURY - Grupa publiczna.

    O szczegółach festiwalu, oraz programie można przeczytać w artykule Zapraszamy na VI Niebieską Tancbudę do Warszawy - Stachuriada. Niestety, z powodów zdrowotnych wycofał się z uczestnictwa w nim Roman Ziemlański. Życzymy mu zdrowia.

      Można też nas wspierać na stronie Zrzutka.pl. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę i za udostępnienie naszej zrzutki.

Edward Stachura - Cała jaskrawość i inne utwory

    Samą książkę „Cała jaskrawość i inne utwory” można nabyć na stronie Wydawnictwa „Iskry”, w której wyboru tekstów dokonali Monika Stachura (bratanica pisarza) oraz Jakub Beczek (literaturoznawca, autor książki „Teraz oto jestem”). Pod tym samym linkiem znajdziecie kilka ciekawych recenzji, a także film nakręcony przez naszą redakcję z promocji książki Wieczór twórczości EDWARDA STACHURY z okazji wydania antologii „Cała jaskrawość i inne utwory”.

     Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Wydawnictwu „Iskry” za książki. I jeszcze raz serdecznie zapraszamy na nasz festiwal. Do zobaczenia 18 sierpnia 2024 roku w Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy, któremu z góry dziękujemy za gościnę i współorganizowanie Niebieskiej Tancbudy.

Krzysztof Wiśniewski

#Wydawnictwo_Iskry #Iskry #Wiesław #Wiesław_Uchański #Uchański #konkurs #konkurs_poetycki #Cała_jaskrawość #Centrum_Promocji_Kultury #Praga_Południe #Warszawa #stachuriadapl #stachuriada #edward_stachura #stachura #sted #Infinitivus_Stachury #niebieska_tancbuda #festiwal #poezja #literatura #poezja_spiewana #muzyka #film #teatr #wszystko_jest_poezja #dokument #audycja #słuchowisko #koncert #Krzysztof_Wisniewski

 

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.