Elżbieta Murawska. Sztuka stała się dla niej życiem.

 

Wczoraj miałem wielką przyjemność spotkać się z Elżbietą Murawską, która zaprezentuje swoje obrazy na VI Niebieskiej Tancbudzie.

Celem naszego spotkania było omówienie sposobu prezentacji obrazów w czasie trwania festiwalu, a przy okazji zaplanowaliśmy przyszłą naszą współpracę. Artystka jest w trakcie czytania „Całej jaskrawości” Edwarda Stachury i jeśli nie przeszkodzi jej remont z którym boryka się od kilku dni, to możliwe że Ujrzymy też przy okazji, obrazy inspirowane książką poety.

Nasza rozmowa wydawała się nie mieć końca, gdy skierowaliśmy ją daleko poza tematy festiwalowe, czy malarskie. Na koniec zaprezentowała swój ostatni obraz, który nie był jeszcze skończony.

Jeszcze raz zapraszamy 18 sierpnia na VI Niebieską Tancbudę.

Będziemy też wdzięczni za wspieranie nas na zrzutce https://zrzutka.pl/yu243v i udostępnianie

Pozdrawiamy serdecznie

Krzysztof Wiśniewski

#Elżbieta #Murawska #Elżbieta_Murawska #Otwarta_Przestrzeń_Światłowni #Światłownia #Bydgoszcz #Bory_Tucholskie #stachuriadapl #stachuriada #edward_stachura #stachura #sted #siekierezada #niebieska_tancbuda #festiwal #poezja #literatura #poezja_spiewana #muzyka #film #teatr #wszystko_jest_poezja #dokument #audycja #słuchowisko #koncert  #poboki

 

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.