VII Festiwal Stachura 2018 w Wilczej Jamie

     Zapraszamy 24 listopada 2018 roku na VII Festiwal Stachura w Wilczej Jamie w Smolniku nad Sanem.

    Festiwal STACHURA to projekt artystyczny poświęcony twórczości Edwarda Stachury, a także promocji młodych, utalentowanych piosenkarzy, którzy pod okiem profesjonalnych, doświadczonych muzyków uczą się interpretacji i muzycznej wrażliwości. Festiwal rozpoczyna się co roku od „Warsztatu poezji czynnej im. Edwarda Stachury”. Tam powstają ostateczne aranżacje i interpretacje piosenek, które składają się później na muzyczny spektakl poetycki, prezentowany podczas kilku koncertów. Kompozytorem piosenek jest Roman Kołakowski, szef artystyczny tego projektu, a za muzyczny kształt odpowiada Adam Skrzypek, kierownik muzyczny Teatru Capitol we Wrocławiu.

     W ramach VII Festiwalu STACHURA 2018 zaplanowany został konkurs literacki dla uczniów szkół ponadpodstawowych, dedykowany Edwardowi Stachurze.

Konkursu odbędzie się w dwóch postaciach:

- konkursu poetyckiego
- konkursu prozatorskiego

Zapraszamy do udziału w tym przedsięwzięciu.

Szczegóły w załączonych regulaminach:
Regulamin Konkursu na utwór poetycki →
Regulamin Konkursu na utwór prozatorski →
FORMULARZ KONKURSOWY - konkursy im. Edwarda Stachury →

UWAGA! Termin nadsyłania zgłoszeń przedłużony do 10 listopada 2018 r.

     Gościem specjalnym będzie Katarzyna Groniec.

     Dla niecierpliwych przedstawiamy materiał filmowy z zeszłorocznego Festiwalu Stachura 2017 roku z występu w Toruniu https://www.youtube.com/watch?v=ZZJJliR2VZg&t=624s

     W imieniu organizatorów i artystów serdecznie zapraszamy.

Krzysztof Wiśniewski

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.