Setny odcinek audycji „Pod wielkim dachem nieba”

     Już w najbliższy poniedziałek 16 lipca 2018 roku usłyszymy setną audycję Piotra Spottka i z tej okazji zamieszczamy jego „listę dziękczynną” na której też znajduje się nasz portal.

     Już blisko 100 odcinek "Pod wielkim dachem nieba". Są tacy, którzy mówią, że zbyt długo czekałem z powrotem do radia z audycją. Fakt, trwało to trochę, ale może i dobrze. Wypada podziękować ludziom, którzy namawiali (Ryszard Kuflewicz) do powrotu. Dziękuję też Piotrowi Bednarkowi (Prezes Radia Zachód) i Januszowi Życzkowskiemu (Redaktor Naczelny Radia Zachód) za danie szansy. Za mikrofonem w pierwszej audycji zasiadłem 10.07.2016 roku właśnie w Zielonej Górze w Radio Zachód.

     W wakacje audycje były nagrywane i miały miejsce co dwa tygodnie w niedzielny poranek od 8.30 do 9.00. W sierpniu szef Radia Muzyczna Cyganeria Leszek Kopeć zaproponował mi audycje w każdy poniedziałek od 21.00 do 22.00, ale ustaliliśmy, że będą to powtórki półgodzinnych audycji z Radia Zachód. Od września w Radio Zachód miałem audycję w każdą niedzielę w godzinach 11.30-12.00 oraz od 13.05 do 14.00 byłem współgospodarzem audycji "Niedziela z muzami", z Czesławem Markiewiczem. Ostatnia moja audycja w Radio Zachód miała swoje miejsce 09.04.2017 roku.

    Bardzo Dziękuję kolegom realizatorom: Leszkowi Leszek Michalski z którym nagrywałem wakacyjne audycje oraz w dalszej kolejności: Andrzejowi( Monika Pijanowska Andrzej Pijanowski), Andrzejowi Gruszce, Hubertowi Hubert Pietroński. Dziękuję ekipie Radia Zachód. Dziękuję też Pawłowi Paweł Słoniowski. Od 15.05.2017 roku pojawiam się w godzinnym wymiarze w poniedziałki od 21.00-22.00 aż do 2.10.2017 roku.

     Od 9.10.2017 r audycja jest w wymiarze dwugodzinnym od 20.00-22.00 i pojawił się w niej kącik (Maria Duszka), w którym Maria czyta wiersze swoich ulubionych poetów. To była 61 odsłona" dachu". I tak trwamy do dzisiaj. Dziękuję Leszkowi Kopciowi-szefowi i koledze, Rafałowi( Rafał Kondraciuk),Piotrkowi (Piotr Krystkiewicz) za realizację, składanie moich audycji. Bardzo dziękuję Marii Duszce (Maria Duszka), Piotrkowi Czechowskiemu (Piotr Czechowski) oraz Sławkowi (Slawek Laskowski) za wkład od strony dźwięków i słów przy Czterech Ścianach Wiersza. Jest też logo audycji -projekt ( Ania Wysocka) - na 7 płytach CD: Łukasz Majewski Priv-Niebajka, Joanna Mioduchowska-Perełki, Bądź Ciszą-Live, Sami o Sobie-Tiramisu, Tomasz Sawicki- I jeszcze....Live, Lirepi-Ukryta uprzejmość oraz Arete- Więcej miłości. Są następne w przygotowaniu. To oznaka zaufania.

     Dziękuję też Wam, którzy jesteście ze mną "Pod wielkim dachem nieba",bo dla Was próbuję stworzyć nasz fantastyczny świat. Jesteście wspaniali i bardzo Wam dziękuję. Dziękuję też Partnerom audycji portalom:Pisarze.pl, Stachuriada oraz Poezja śpiewana i piosenka aktorska. Bohdan Wrocławski Krzysztof Wiśniewski oraz Przemysław Stępień. Wszystkim za wszystko dziękuję. Muszę dodać,że w sierpniu 2016 roku p.Bohdan Wrocławski zaprosił mnie do prezentowania piosenki literackiej na swoim portalu.Do usłyszenia w poniedziałek 16.07 od 20.00 w jubileuszowym odcinku.

Piotr Paweł Spottek

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.