Lipcowy numer magazynu „Charaktery” o Stachurze

     W lipcowym numerze magazynu psychologicznego „Charaktery”, NR 7 (258), LIPIEC 2018, ukazał się fragment nowej książki o Edwardzie Stachurze.

     Będzie to zbiór wspomnień przygotowywanych przez dr. Jakuba Beczka – edytora korespondencji Stachury, badacza jego życia i twórczości, który zatytułowany będzie „Teraz oto jestem…”. Edward Stachura we wspomnieniach.

     Zaprezentowany w piśmie pięciostronicowy artykuł jest fragmentem wspomnień Jerzego Plutowicza, poety i eseisty z Białegostoku, który przyjaźnił się z Edwardem Stachurą. Pismo w cenie 14,99 zł można kupić pod tym linkiem https://sklep.charaktery.eu/charaktery-07-2018.html lub w kiosku z prasą.

     Serdecznie dziękujemy za przekazanie nam informacji o tej publikacji Agnieszce Tonak Kujawie.

Krzysztof Wiśniewski

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.