„Biała lokomotywa” od czterech tygodni zajmuje pierwsze miejsce

     Nie prędko jej do drogi powrotnej. Sławomir Zygmunt z piosenką Edwarda Stachury „Biała lokomotywa” utrzymuje się już czwarty tydzień na liście Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki na pierwszej pozycji.

    Jak potoczy się notowanie 16 czerwca, zależy tylko i wyłącznie od Was i słuchaczy radia. Ostatnie notowanie 297 można zobaczyć tutaj http://ppr1.polskieradio.pl/notowania.aspx?rok=2018&numer=297 ale UWAGA Zostało ono błęnie zapisane, co przedstawiamy na niżej zamieszczonym zdjęciu.

    Prawidłowego zestawienia posłuchać można pod tym linkiem https://www.polskieradio.pl/7/4412/Artykul/2145470,Przeboje-przyjaciol-radiowej-Jedynki-9-czerwca-godz-1709 . Niżej rozpisałem też właściwe ułożeniu utworów na liście:

 1. Sławomir Zygmunt Biała Lokomotywa

 2. Lora Szafran Odnajdę

 3. Seweryn Krajewski Bratni cień

 4. Joanna Knitter Deszcz

 5. Irena Santor Morze

 6. Alek Nowacki Po to jest noc

 7. Gorczyca feat. Kasia Puma Piasecka Lustro

 8. Ania Dąbrowska Z tobą nie umiem wygrać

 9. Joanna Dark Szukaj mnie

10. Zbigniew Wodecki Izolda

   O tym jak Sławomir Zygmunt docierał na szczyt przez ostatnie trzy miesiące i kogo pokonała po drodze pisaliśmy tutaj http://stachuriada.pl/index.php/item/280-biala-lokomotywa-dojechala-do-pierwszego-miejsca

    Przypominamy też o teledysku, który powstał do „Białej lokomotywy” z naszym skromnym udziałem i można go obejrzeć i posłuchać tutaj .

    Jeszcze raz dziękujemy Wszystkim za głosowanie i liczymy że piosenka utrzyma się przez jakiś czas na pierwszej pozycji. Na kolejną listę można głosować już dzisiaj aż do piątku. Wystarczy zarejestrować się pod tym adresem http://ppr1.polskieradio.pl/glosowanie.aspx, zalogować i zjeżdżając w dół znaleźć na liście „Sławomir Zygmunt Biała lokomotywa”. Szybsze jednak jest wciśnięcie kombinacji klawiszy (Ctrl + F) i wpisanie imienia i nazwisko artysty, a na koniec ENTER. Można oddać tylko jeden głos. W imieniu artysty dziękujemy za każdy oddany głos.

Krzysztof Wiśniewski 

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.