„Biała lokomotywa” trzeci tydzień na pierwszym miejscu

     Sławomir Zygmunt z piosenką Edwarda Stachury „Biała lokomotywa” trwa już trzeci tydzień na liście Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki na pierwszym miejscu. Jak potoczą się losy tego utworu 9 czerwca, zależy tylko i wyłącznie od Was i słuchaczy radia.

       Ostatnie notowanie 296 można zobaczyć tutaj http://ppr1.polskieradio.pl/notowania.aspx?rok=2018&numer=296

     Posłuchać można go pod tym linkiem https://www.polskieradio.pl/7/4412/Artykul/2138960,Przeboje-przyjaciol-radiowej-Jedynki-2-czerwca-godz-1714

   O tym jak piosenka docierała na szczyt przez ostatnie trzy miesiące i kogo pokonała po drodze pisaliśmy tutaj http://stachuriada.pl/index.php/item/280-biala-lokomotywa-dojechala-do-pierwszego-miejsca

    Przypominamy też o teledysku, który powstał do „Białej lokomotywy” z naszym skromnym udziałem i można go obejrzeć i posłuchać tutaj .

     Jeszcze raz dziękujemy Wszystkim za głosowanie i liczymy że piosenka utrzyma się przez jakiś czas na pierwszej pozycji. Na kolejną listę można głosować już dzisiaj aż do piątku. Wystarczy zarejestrować się pod tym adresem http://ppr1.polskieradio.pl/glosowanie.aspx, zalogować i zjeżdżając w dół znaleźć na liście „Sławomir Zygmunt Biała lokomotywa”. Szybsze jednak jest wciśnięcie kombinacji klawiszy (Ctrl + F) i wpisanie imienia i nazwisko artysty, a na koniec ENTER. Można oddać tylko jeden głos. W imieniu artysty dziękujemy za każdy oddany głos.

Krzysztof Wiśniewski

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.