Sławomir Zygmunt w pierwszej dziesiątce Przebojów Jedynki

     „Jak zauważyli Państwo o lokomotywie można również lirycznie. Jeśli jest biała, to tak”. Powiedział redaktor Zbigniew Krajewski po emisji piosenki Edwarda Stachury „Biała lokomotywa” w wykonaniu Sławomira Zygmunta w Przebojach Przyjaciół Radiowej Jedynki.

     Dzięki głosom słuchaczy i Naszych Czytelników piosenka wyparła z pierwszej dziesiątki Czesława Niemena i jego utwór „Stoję w oknie”.

     Zaraz po emisji listy przebojów napisał do naszej redakcji rozradowany Sławomir Zygmunt z prośbą o zamieszczenie takiego oto podziękowania z jego strony dla wszystkich głosujących czytelników:

   „Kochani Wielbiciele Twórczości Steda. Pięknie Wam dziękuję za oddanie głosów na "Białą lokomotywę". To dzięki Wam piękna poetycka piosenka Edwarda Stachury weszła na Listę Przebojów Radiowej Jedynki i to od razu na 7 miejsce wyprzedzając typowe piosenki komercyjne. Mając za sobą tak wspaniałych ludzi jak Wy, myślę, że "Biała lokomotywa" ma ogromną szansę, by wejść do pierwszej trójki Listy Przebojów Radiowej Jedynki. Głosujemy dalej. Ściskam Was i jeszcze raz Wam Dziękuję.”

    Oto porównanie wczorajszego 285 notowania z tym z zeszłego tygodnia :

    My też serdecznie z naszej strony dziękujemy Wam wszystkim i przypominamy, aby oddać głos trzeba się zarejestrować pod tym adresem http://ppr1.polskieradio.pl/glosowanie.aspx, zalogować i zjeżdżając w dół znaleźć na liście „Sławomir Zygmunt Biała lokomotywa”. Szybsze jednak jest wciśnięcie kombinacji klawiszy (Ctrl + F) i wpisanie imienia i nazwisko artysty, a na koniec ENTER. Można oddać tylko jeden głos. Jeśli piosenka zdobędzie odpowiednią ilość głosów to ma szansę nawet na pierwsze miejsce.

     Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki można słuchać zawsze w sobotę o godzinie 17:10 i do tej godziny głosujemy, do czego bardzo zachęcamy już dziś.

     Przypominamy też o teledysku do tej piosenki, który możecie zobaczyć tutaj . Jeszcze raz zapraszamy do głosowania.

Krzysztof Wiśniewski

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.