Jubileusz Edwarda Stachury w Lidzbarku Warmińskim

     Wiadomość z ostatniej chwili. Dziś wieczorem o 18:00 w Lidzbarku Warmińskim wystąpi na jubileuszu Edwarda Stachury, Apolinary POlek.

     Jak sam napisał na swoim profilu na Facebooku: „Ja też zagram, zaśpiewam, przeczytam, opowiem.”. W wydarzeniu Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim napisała:

     Przypadająca w tym roku 80. rocznica urodzin Edwarda Stachury staje się inspiracją do przypomnienia i odczytania na nowo jego twórczości. Zapraszamy Was serdecznie do wzięcia udziału w SALONIE LITERACKIM, który odbędzie się 30 listopada o godz. 18.00.
Niekonwencjonalny artysta, jakim był Edward Stachura, stał się idolem wielu pokoleń młodzieży, poszukujących swojego miejsca w świecie.

     W jego twórczości afirmacja życia i człowieka przeplatała się z wyobcowaniem jednostki i odrazą do wszelkiej unifikacji. Zasłynął jako autor wierszy, opowiadań, powieści, listów i felietonów.

    Niech różnorodna twórczość Stachury będzie dla Was inspiracją i wyzwaniem. Zapraszamy Was do zaprezentowania utworów wybitnego pisarza w dowolnej konwencji np. deklamacja, monolog, rozmowa, piosenka. Możecie to przygotować indywidualnie, w parach bądź grupowo.

Oferujemy naszą pomoc w wyborze utworów od poniedziałku do piątku w godz. 11-18.

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 27.11.2017 roku.

Kontakt: osobiście, tel. 517 262 146 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wydarzenie na Facebooku znajdziecie tutaj

Dla tych co nie zdążą dotrzeć piosenka Apolinarego Polka do słów Edwarda Stachury „Dookoła mgła”

Krzysztof Wiśniewski

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.