Mateusz Nocek zaprasza do Torunia na „Wielki testament”

        Na koncert festiwalu STACHURA 2017 „Wielki testament” gdzie dzisiaj wykona piosenkę pt. „Ja już muszę iść”. O przygotowaniach do tego ważnego dnia w taki sposób pisał i zapraszał na swoim fanpagu.

     „Jedno z moich marzeń dotyczących Edwarda Stachury się spełniło. Przepięknie złożyło się na to, że mam zaszczyt znaleźć się i współegzystować i współwystępować przez kilka dni w gronie zacnym, być częścią przewspaniałego festiwalu Stachura 2017 pt. WIELKI TESTAMENT.
      Właściwie wszystko, co dotyczy owego wydarzenia jest już napisane, na plakacie i poniżej niego.
      Zatem chcę tylko od siebie rzec, iż Serdecznie Zapraszam!”
(Mateusz Nocek 7 XI 2017 roku)

     „Ostatni post informował o tym, że występuje ze wspaniałymi artystami na VI Warsztatach Poezji Czynnej im. Edwarda Stachury w Bieszczadach. Od środy wkładaliśmy ogrom pracy na próbach i zajęciach wokalnych z Panią Magdaleną Śniadecką, która była naszym Aniołem i walnie przyczyniła się do naszego rozwoju oraz aby spektakl był najpiękniejszym dla Nas i dla Was. Przedsięwzięciu temu towarzyszą wspaniali muzycy pod przewodnictwem Pana Adama Skrzypka, którzy nadają poezji Stachury nowego muzycznego blasku. Każdy z nas jest niepowtarzalnym lecz różnym ogniwem, które zostały połączone w jeden łańcuch wrażliwości, emocji i energii. To iskry, z których Ojciec Nasz, (bo już jesteśmy jego stachurowymi dziećmi) wspaniały Pan Roman Kołakowski wzniecił pożar naszych serc, co z gwiaździstego nieba z pewnością widział Sted. Na koncercie premierowym, od tamtej chwili w Wilczej Jamie staliśmy się jednym Płomieniem... Zostały nam Jordanki - Toruń, gdzie po wszystkim uronimy niejedną łzę, gdzie po finale, bracia i siostry "rozejdziemy się po niżu rozejdziemy się po wyżu rozejdziemy się po płaskowyżu blasku słońca, w cieniu chmur".
     Łączyć Nas będą zawsze te wspaniale wspólnie przeżyte chwile, wieczna muzyka, która nie pozwoli nam o sobie zapomnieć i nieśmiertelna poezja Edwarda Stachury! Dziękuję Wszystkim, którzy brali udział w projekcie pośrednio i bezpośrednio!
     Do Zobaczenia W Toruniu!”
  (Mateusz Nocek 27 XI 2017 roku)

     W imieniu organizatorów i Mateusza serdecznie zapraszam

Krzysztof Wiśniewski

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.