Barbara Rejek - urodziła się  7 stycznia 1975 W  Wodzisławiu Śląskim. Zamieszkała we Wrocławiu od 1977.
      Jest nauczycielem przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ukończyła  studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim na    wydziale Pedagogiki. 
      Barbara Rejek przez wiele  lat mieszkała w USA w Atlancie, gdzie w latach 2008-2012 pracowała m.in. w polskiej  szkole i  koordynowała spotkania grupy "Bajecznik" -przedszkola dla najmłodszych członków Polonii zamieszkałej w Atlancie i jej okolicach.   
     Jego celem było kultywowanie, podtrzymywanie i doskonalenie przez dzieci języka polskiego poprzez słuchanie bajek i wierszy po polsku, śpiewanie polskich piosenek i zabawę prowadzoną w języku polskim. Tam też powstały pierwsze wiersze i opowiadania autorki dl a dzieci. W 2016 zostało wydane opowiadanie Barbary Rejek "Boćko", które jest dedykowane, wszystkim maluchom i ich rodzicom, przebywającym na  emigracji. W przygotowaniu są również  dalsze  części "Boćka".We wrześniu 2018 wyszła "Wrocławska Szuflandia" . Jest zbiór wierszy dla  dzieci o Wrocławiu i jego krasnalach. Anglojęzyczne książki autorki dla dzieci to  "The singing camel" i "Jay and I".
     Twórczość dla  dzieci jest efektem pracy z  dziećmi, która jest nie  tylko zawodem, ale i zamiłowaniem autorki. Jej pasją jest twórczość literacka i filmowa dla dzieci. 
     13 lipca 2018 w  wersji ebooka ukazała się "Powodzianka" - pierwsza książka autorki dla  dorosłych, która  jest pierwszą ( z planowanych 3 ) wrocławskich opowieści o Miłości I Śmierci. W  styczniu 2019 ukaże się  druga część planowanej trylogii "Poczekalnia W".
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.