Traperska Wytwórnia Filmowa

Poniżej publikujemy zbiór slajdów, przygotowanych przez Samotnego Włóczykija (pomysł + zdjęcia) oraz Artura Nowińskiego (montaż + edycja dźwięku).

Dziki Zachód - Bieszczady

W pokazie wykorzystano utwory:
- Stare Dobre Małżeństwo - "Pożegnanie"
- Jerzy Michotek - "Stary cowboy"
- Tadeusz Woźniakowski - "Ballada bieszczadzka"
- Zespół Adama Drąga "Jesień w górach"
Film zawiera również: ryk godowy jelenia (6:47-8:24). Na zdjęciach również: tropy niedźwiedzia, ślady pobytu bobrów, pasące się żubry na prerii.

Las, skały i woda. Zalew Soliński

Jest to pokaz slajdów o wschodnim brzegu Zalewu Solińskiego. Można tu zobaczyć dzikie krajobrazy nadbrzeżne oraz zdjęcia zakapiorów bieszczadzkich i bieszczadników/ ślady po nich. Samotny Włóczykij odwiedził to miejsce, by spotkać się z człowiekiem, który w proteście przeciwko konsumpcjonizmowi wyjechał w Bieszczady wraz z koniem, by żyć na dziko. Muzyka:
-Ennio Morricone Il luono, il brutto, il cattivo (L'estasi dell' Oro) - muzyka z westernu "Dobry, zły i brzydki"
-Elżbieta Adamiak "Jesienna Zaduma"
-Wykonawca nieznany "Wędrowiec"
-Roman Roczeń "Cowboy"
-Stare Dobre Małżeństwo "Bieszczadzkie Anioły"

Jesień w Caryńskiem

Podkład muzyczny stanowi piosenka "Pocztówka z Beskidu" w wykonaniu zespołu Wołosatki. Pokaz slajdów o terenie dawnej wsi Caryńskie w Bieszczadach.

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.