sszwedaLider zespołu "U Pana Boga za Piecem". Ten zdolny bard z ziemi śląskiej na swoim koncie ma mnóstwo niezwykłych pieśni. Jednym z jego ulubionych wykonawców jest Bob Dylan (na jego stronie można posłuchać niemal setki nagranych tłumaczeń tekstów Dylana). Tworzy też własne protest-songi.

W 2010 na jego stronie ukazał się album mp3, do pobrania w tym miejscu: dział multimedia Sylwka Szwedy.

Płyta nosi tytuł po prostu Edward Stachura z muzyką Sylwka Szwedy. Muzyka powstała w latach 1979-1993, nagrania dokonano w kwietniu 2010 (na zwykłym mikrofonie pojemnościowym).

Zdjecie pochodzi ze strony S. Szwedy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Więcej w tej kategorii:

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.