Płyta "Idź dalej - Piosenki Edwarda Stachury"

Płyta Idź dalej. Piosenki Edwarda Stachury z muzyką Zbigniewa Erwińskiego została wydana w roku 2007 przez Urząd Miasta Aleksandrowa Kujawskiego z okazji 70 rocznicy urodzin poety.

Okładka płyty podkreśla silne związki Edwarda Stachury z tym regionem. Na zdjęciach można obejrzeć miejsca w Aleksandrowie, które Stachura znał bardzo dobrze. Regionalnego charakteru płyty dopełnia tekst pt. "Kim jest Edward Stachura?" autorstwa burmistrza Aleksandrowa Kuj., dra Andrzeja Cieśli, gdzie czytamy m.in.:

Stronom lat młodzieńczych poświęcił swoją pierwszą powieść "Cała jaskrawość" (1967 r.), w której odnajdujemy Mediolan (Odolion), "słynący z wód Kurort" (Ciechocinek) i rodzinny Zagubin (Łazieniec). Wracał tu z licznych wypraw chociaż na parę dni lub tygodni. Bywał tu, gdy w 1979 powstawała ostatnia jego książka, niezwykle sugestywny w treści i wymowie dziennik "Pogodzić się ze światem". Dziś miałby 70 lat... (...) To już druga płyta z jego wierszami w opracowaniu muzycznym Zbigniewa Erwińskiego (...). Wokalną odmiennością od pierwszej (w wykonaniu Marka Stawińskiego) jest tym razem kilkoro aleksandrowian wprowadzających nas w klimat Biesiady Poetów przed domem rodzinnym E. Stachury. W szalonym pośpiechu codziennego dnia warto znaleźć chwilke na refleksję o właściwy sens naszego życia. (...)

Piosenki są wykonywane przez Klaudię Rumińską, Karolinę Makułę i Tomasza Thiede.

Tytułowy utwór w wykonaniu Klaudii Rumińskiej można posłuchać tutaj:
{play}mp3/klaudiaruminska-idzdalej.mp3">{/play}

idz1  idz2

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Więcej w tej kategorii:

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.