Błękitne Ptaki, czyli Stachuriada U Pieśniarzy

blekitne ptaki12

Zapraszamy Was na Błękitne Ptaki - kameralną imprezę, która odbędzie się 4 lutego 2017 w klubie U Pieśniarzy we Wrocławiu. Wśród zaproszonych Gości zobaczymy: Mariana Buchowskiego, Darię Danutę Lisiecką oraz Krzysztofa Wiśniewskiego, którzy opowiedzą o Stachurze.

Marian Buchowski jest autorem dwóch książek, legendarnej nomen omen Edward Stachura. Biografia i legenda z 1992 roku oraz napisanej zupełnie od nowa świeżej opasłej biografii poety, o której można przeczytać na naszej stronie: Buty Ikara. Biografia Edwarda Stachury.

Daria Danuta Lisiecka - autorka piętnastu edycji festiwalu, odbywającego się w Łazieńcu, z wolną trybuną poetycką przed domem rodzinnym Stachury.

Krzysztof Wiśniewski - redaktor naszego portalu, poeta, od 15 lat działający społecznie na rzecz kultury, wydawca jednego z tomików Wincentego "Witka" Różańskiego - przyjaciela Edwarda Stachury.

W części muzycznej usłyszymy dwóch autorów: Dawida Gębalę, który zagra własny recital do tekstów Stachury oraz Antoniego Kamińskiego, który również wzbogaci imprezę własnymi interpretacjami poety.

To jeszcze nie wszystko! Jeśli grasz/śpiewasz Stachurę, chciałbyś wziąć udział w małym przeglądzie muzycznym w ramach Błękitnych Ptaków - znajdzie się miejsce również dla Ciebie. Zgłoszenie wyślij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - do gospodarza klubu, Donata Kamińskiego.

Na poniższym filmie Donat opowiada o tym zjawiskowym miejscu, jakim jest U Pieśniarzy:

Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/362184417468303/362207334132678

powrót na górę

W ramach Stachuriady polecamy szczególnie:

bruno

belon

harasymowicz

Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety

droga1m