Stachuriada Grochowice 2011

Stachuriada w Grochowicach w tym roku odbędzie się w dniach 24-26 czerwca. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji. Od warsztatów po spektakl teatralny. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Gmina Kotla.
W dniach 24-26 czerwca w Grochowicach, gmina Kotla, woj. dolnośląskie, odbędzie się 17. Stachuriada.

STACHURIADA 2011

PROGRAM:

24. czerwca 2011 – dzień warsztatowy

12.00-19.00 Realizacja warsztatów
muzycznych (14.00-18.00)
"MÓJ GŁOS – MOJA PIEŚŃ" to warsztat pieśni i pracy z głosem, skierowany do tych, którzy pragną poznać swój głos w oparciu o pieśni tradycyjne i czują potrzebę śpiewania „całym sobą”.
Zapraszam do doświadczania emocji i radości płynących ze śpiewu i spotkania.
Warsztat poprowadzi:
Anna Jegerska – Michalska,  aktorka, pedagog, pieśniarka, animator kultury. Absolwentka Uniwersytetu Opolskiego wydziału Pedagogiczno – Historycznego kierunku Pedagogika Oświatowo – Artystyczna ze specjalizacją w dziedzinie muzyki. Absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych w "Gardzienicach".

plastycznych (15.00-19.00)
"Ja - Drzewo" - działania plastyczne wykorzystujące różnorodne techniki plastyczne ukierunkowane na pracę sensoryczną, wyobrażeniową, emocjonalną.
Koryna Opala - Wnuk - teatrolog, reżyser teatralny, arteterapeuta, trener technik kreatywnego myślenia, terapeuta zaburzeń sensorycznych, trener komunikacji niewerbalnej, wykładowca kilku uczelni w Polsce. Prowadzi warsztaty autorskie w USA, Singapurze, Niemczech, Włoszech. Kierownik Artystyczny Instytutu Rozwoju w Indiach. Autorka książki "Sztuka, która pomaga dzieciom".

teatralnych (15.00-19.00)
"Maska" - prowadzenie Michał Wnuk, aktor, student ostatniego roku PWST we Wrocławiu, wydział lalkarski, arteterapeuta, prowadzi warsztaty i staże z zakresu animacji przedmiotu, arteterapi, zadań aktorskich.

teatralnych (TAQ 12.00-16.00)
"Impuls tworzenia" – prowadzenie Edward Gramond (Teatr Terminus A Quo)


ok. 19.00 Spektakl Terminus A Quo - „Wniebowzięcie” - reż. Edward Gramond z zespołem

Wybrane fragmenty tekstów Edwarda Stachury "Siekierezada albo zima leśnych ludzi", "Kropka nad ypsylonem", "Iście", "Się" - posłużyły Edwardowi Gramontowi do napisania scenariusza sztuki

W przypadku grup zorganizowanych, które wcześniej zgłoszą chęć uczestnictwa w warsztatach oraz podadzą ilość osób (do 15.06), organizator ma możliwość zarezerwowania noclegów w namiotach od dnia 24.06 do 26.06.2011 r.

20.30 – recital Lecha Dyblika - „Ojciec mój Lenin”

ok. 22.00 Plenerowy seans filmowy - Siekierezada reż. Witold Leszczyński


25. czerwca 2011

10.00 – rozpoczęcie warsztatów dla uczestników przeglądu

13.00 – 14.30 – Lalki - działania teatralne dla dzieci – Michał Wnuk

13.00 – 16.00 - „Kłopotliwy” teatr – warsztaty interdyscyplinarne – GAG oraz Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA – Głogów - "Kłopotliwy" teatr, to propozycja dla starszej młodzieży i dorosłych. 
Poprzez dramę chcemy zaprezentować jakiś trudny do rozwiązania problem. Celem jest znalezienie rozwiązania, poprzez interakcję
i aktywność odbiorców. Aby udało się to osiągnąć przeprowadzimy krótkie warsztaty z technik scenicznych, a pomoże nam w tym doświadczona GAFA.

16.00 – Przegląd Piosenki Poetyckiej „Wyśpiewać poezję”

19.00 – koncert zespołu „Nieobecni”

20.00 – koncert zespołu „Pudełko zapałek”

21.30 – Spektakl Teatru im. Adama Mickiewicza z Częstochowy „Stachura”, w roli głównej Piotr Machalica

23.15 – koncert Renaty Przemyk – Akustyk Trio


26. czerwca 2011

14.30 - „Szuflandia czyli literackie wyprawy do krainy wyobraźni” - działania animacyjne dla dzieci

16.00 - Warsztaty poetyckie dla dzieci i młodzieży (Kotla sp i gimnazjum oraz dzieci z Głogowa nagrodzone na Konfrontacjach Literackich) - Głogowskie Stowarzyszenie Literackie

17.30 – rozwiązanie konkursów poetyckich - Głogowskie Stowarzyszenie Literackie

18.30 – 20.00 – Poezjobranie przy ognisku czyli slam poetycki – otwarta prezentacja tekstów poetyckich własnego autorstwa lub tekstów ważnych dla osoby prezentującej - Głogowskie Stowarzyszenie L

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.