Odsłonięcie obelisku Stachury na Stachuriadzie w Grochowicach

     Na tegorocznej Stachuriadzie w Grochowicach, która odbędzie się w dniach 29-30 czerwca, zaplanowano odsłonięcie tablicy pamiątkowej w miejscu, gdzie Edward Stachura pracował na zrębie.

  W Radiu Plus Głogów opowiadał o tym wójt gminy Kotla Łukasz Horbatowski i Iwona Adamczak z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli. Można posłuchać tych informacji pod tym linkiem w trzeciej minucie pierwszej części rozmowy https://www.facebook.com/iwona.adamczak.921?fref=mentions . Niżej przedstawiamy plakat i trasę rajdu rowerowego o którym mowa jest w audycji.

 

     Niżej przedstawiamy dwa kolejne o konkursie muzycznym i MotoStachuriadzie, które na stałe wpisały się w tą imprezę.

     Mamy też Konkurs Poetycki o Dym Białej Lokomotywy

 

    W imieniu artystów i organizatorów serdecznie zapraszamy.

Krzysztof Wiśniewski

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.