„Konkurs o Złotą Kolekcję Stachury” w audycji Piotra Spottka

     Znamy już datę ogłoszenia Konkursu o Złotą Kolekcję – Edwarda Stachury – Wielkie Ci dzięki.

    Startujemy 8 stycznia 2018 roku w audycji Piotra Spottka Pod Wielkim Dachem Nieba między godziną 21.00 a 22:00. Więcej szczegółów podamy po audycji na naszych stronach. Link do wydarzenia związany z 73 odcinkiem audycji znajdziecie tutaj. W jej w drugiej godzinie, będzie można posłuchać piosenek z tej właśnie nagrody. Audycji można słuchać w Radiu Muzyczna Cyganeria pod tym adresem http://cyganeria.radioszafir.pl/ Jacy dokładnie wykonawcy pojawia się w programie? O tym piszę niżej:

    W pierwszej części satyrycznie i lirycznie. Zagrają: Czerwony Tulipan (Ewa CichockaKrystyna ŚwiąteckaStefan Brzozowski, Andrzej Czamara), Kaczki z Nowej Paczki (Andrzej Brzozowski), światowa premiera -Jarosław Jaros,Andrzej Janeczko Trzecioddechkaczuchy, Olek Grotowski & Gosia Zwierzchowska, Krzysztof KiełpińskiJulia Mikołajczak, Lubelska Federacja Bardów (Jan KondrakMarek Andrzejewski), Iwonna Buczkowska, CeZik, Jacek Zwoźniak, Czyści jak Łza (Jaromir Wroniszewski, Marek Markiewicz). W kąciku Marii Maria Duszka-Agnieszka Jarzębowska,

    W drugiej części. Konkurs i troszkę historii Stachuriadahttp://stachuriada.pl.Informacja kim jest Krzysztof WiśniewskiDawid Gebala. Piosenki Stachury zaśpiewają: Edward Stachura, Marek Gałązka i Grupa Balladowa "Po Drodze", Anna Chodakowska, Piotr Fronczewski &Ewa Błaszczyk, Jerzy Satanowski & Mirek CzyżykiewiczSławomir Zygmunt, Stare Dobre Małżeństwo (Krzysztof Myszkowski, Roman Ziobro), Dawid Gebala, Homo Homini, Tadeusz Wozniak, Lubelska Federacja Bardów (Jan KondrakMarek Andrzejewski), Agata Klimczak.

     Zapraszam do słuchania i brania udziału w konkursie. Piotr Spotka wspiera nas promując konkurs w swojej addycji za co bardzo mocno dziękuję w imieniu swoim i Czytelników.

Krzysztof Wiśniewski

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.