Piotr Spottek- Pod Wielkim Dachem Nieba

     Piotr Spottek zaprasza w każdy poniedziałek do swojej audycji w Radiu Muzyczna Cyganeria o godzinie 20:00.

    W jej czołówce od samego początku pojawia się Introit (pieśń na wejście) w wykonaniu Jana Kondraka z tekstem Edwarda Stachury z Missa pagana. 18 grudnia mogliśmy usłyszeć już 70 odcinek tej ciekawej audycji. Można ją odsłuchać na YouTube tutaj jak i wcześniejsze odcinki. W ostatnim pojawił się Jan Kondrak w kilku piosenkach z ostatniej płyty Wieczna wieża. Fanpage audycji znajdziecie tutaj .

    Piotr Spottek urodził się 21 lutego 1967 r. w Złotowie (obecnie Wielkopolska). Jest absolwentem Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Od 1993 r. (z przerwą w latach 1999-2016) prezentuje poezję śpiewaną w autorskiej audycji pt. „Pod wielkim dachem nieba” - kolejno w Ja-radiu w Jarocinie, Radiu Plus w Gnieźnie, Radiu Zachód w Zielonej Górze, a obecnie we wrocławskim Radiu Muzyczna Cyganeria - premierowo w każdy poniedziałek od godziny 20.00 do 22.00 http://cyganeria.radioszafir.pl/

   Pedagog, animator kultury, wielokrotny kandydat na człowieka roku we Wronkach i Jarocinie. Współpracuje z artystami z kręgu piosenki poetyckiej oraz estradowymi i kabaretowymi. Organizator kilkuset koncertów, m.in.: Krzysztofa Pendereckiego, Marka Grechuty, Jana Kondraka, Starego Dobrego Małżeństwa, Czerwonego Tulipana, Budki Suflera, Alicji Majewskiej, Krzysztofa Daukszewicza, Ryszarda Rynkowskiego, Felicjana Andrzejczaka, Roberta Janowskiego, Grzegorza Turnaua, Danuty Błażejczyk, Edyty Geppert, Leszka Długosza, Jacka Kaczmarskiego, Marka Gałązki, Jerzego Stachury, Tomasza Wachnowskiego, Jacka Wójcickiego, Jana Pospieszalskiego oraz programów kabaretowych i spotkań autorskich, m.in.: Anny Nehrebeckiej, Anny Seniuk, Agnieszki Więdłochy, Emilii Krakowskiej, Anny Romantowskiej, Zenona Laskowika, Jacka Fedorowicza,  Jerzego Zelnika, Jarosława Gugały,  Krzysztofa Zanussiego, Leszka Cichego, Marcina Mroczka, Ryszarda Rembiszewskiego i innych. Organizator kilku meczów piłkarskich o charakterze charytatywnym. Członek Koła Literackiego „Anima”. Juror na Festiwalu „Poetyckie Rubieże” w Gubinie. Zajmuje się organizacją koncertów i spotkań autorskich oraz konferansjerką.

   Już dziś zapraszamy do kolejnego 71 świątecznego odcinka audycji tutaj .

Krzysztof Wiśniewski

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.