Fabula rasa - Koncert Dawida Gębali we Wrocławiu

     7 grudnia 2017, godz.19.00, sala kameralna, Impart, ul.Mazowiecka 17, Wrocław, wstęp wolny, Przed premierą... „Kim jestem”  - recital Dawida Gębali

    Teatr Piosenki zaprasza na ostatni w tym roku kalendarzowym wieczór z lubianego cyklu koncertowego Przed premierą.  Są to artystyczne spotkania, których bohaterami są najzdolniejsi polscy wykonawcy młodego pokolenia, znakomicie sprawdzający się w repertuarze piosenki artystycznej, literackiej, aktorskiej.
     Zgromadzona w sali kameralnej publiczność ma okazję zapoznać się z  interesującymi interpretacjami piosenki artystycznej najlepiej zapowiadających się młodych wykonawców, którzy już w niedalekiej przyszłości mogą stanowić czołówkę polskiej sceny – nie tylko muzycznej.
     Gospodarzem comiesięcznych wieczorów - zapraszającym i osobiście prezentującym wykonawców – jest wybitny znawca tego gatunku piosenki Bogusław Sobczuk.

    W roli głównej podczas grudniowego wieczoru wystąpi Dawid Gębala.

   "Kim jestem" to zbiór wyjątkowych piosenek, wywiedzionych z książki Edwarda Stachury pt. „Fabula rasa”. Koncert pozwala przybliżyć i zrozumieć mniej znaną stronę twórczości Stachury, jaką jest jego proza filozoficzna. Piosenki, w sposób głęboki a jednocześnie dobrze przyswajalny, podejmują najważniejsze kwestie dla bycia człowieka w świecie, między ludźmi i relacji do własnego Ja.

    Za wybór i opracowanie fragmentów „Fabula rasa”  odpowiada Dawid Gębala, który jest jednocześnie autorem muzyki i wykonawcą piosenek zawartych w tym programie. Piosenki opracowane są na głos męski oraz gitarę akustyczną. W koncercie nie zabraknie także utworów Edwarda Stachury, dobrze znanych szerszej publiczności, które na stałe zagościły w kanonie nurtu piosenki poetyckiej.

    Dawid Gębala – absolwent filozofii, fotograf, kompozytor i autor piosenek.  W 2017 roku kompozytor piosenek do koncertu zatytułowanego: „Projekt Leśmian”,  prezentowanych na 35. Festiwalu „Jazz na kresach”. Jest laureatem wielu konkursów piosenki poetyckiej i autorskiej, szczególnie docenianym za piosenki oparte na „Fabula rasa”.

    Link do wydarzenia 

http://www.impart.art.pl/oferta-kulturalna/981-przed-premiera-dawid-gebala#

    Link do wydarzenia na FB

https://www.facebook.com/events/134685790567347/ 

 

 

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.