Błękitne Ptaki, czyli Stachuriada U Pieśniarzy

blekitne ptaki12

Zapraszamy Was na Błękitne Ptaki - kameralną imprezę, która odbędzie się 4 lutego 2017 w klubie U Pieśniarzy we Wrocławiu. Wśród zaproszonych Gości zobaczymy: Mariana Buchowskiego, Darię Danutę Lisiecką oraz Krzysztofa Wiśniewskiego, którzy opowiedzą o Stachurze.

Marian Buchowski jest autorem dwóch książek, legendarnej nomen omen Edward Stachura. Biografia i legenda z 1992 roku oraz napisanej zupełnie od nowa świeżej opasłej biografii poety, o której można przeczytać na naszej stronie: Buty Ikara. Biografia Edwarda Stachury.

Daria Danuta Lisiecka - autorka piętnastu edycji festiwalu, odbywającego się w Łazieńcu, z wolną trybuną poetycką przed domem rodzinnym Stachury.

Krzysztof Wiśniewski - redaktor naszego portalu, poeta, od 15 lat działający społecznie na rzecz kultury, wydawca jednego z tomików Wincentego "Witka" Różańskiego - przyjaciela Edwarda Stachury.

W części muzycznej usłyszymy dwóch autorów: Dawida Gębalę, który zagra własny recital do tekstów Stachury oraz Antoniego Kamińskiego, który również wzbogaci imprezę własnymi interpretacjami poety.

To jeszcze nie wszystko! Jeśli grasz/śpiewasz Stachurę, chciałbyś wziąć udział w małym przeglądzie muzycznym w ramach Błękitnych Ptaków - znajdzie się miejsce również dla Ciebie. Zgłoszenie wyślij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - do gospodarza klubu, Donata Kamińskiego.

Na poniższym filmie Donat opowiada o tym zjawiskowym miejscu, jakim jest U Pieśniarzy:

Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/362184417468303/362207334132678

       Dziękujemy Rodzinie Edwarda Stachury za zgodę na wykorzystanie wizerunku i fragmentów twórczości Poety.

     Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania domu rodzinnego Edwarda Stachury

     TV Stachuriada to nasz kanał telewizyjny na You Tube. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania.

 ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

     Stachuriada.pl cały czas jest na etapie tworzenia (nie wiadomo, czy ten proces zostanie kiedykolwiek zakończony). Co więcej, w żadnym wypadku nie jest tworem zamkniętym na pomoc z zewnątrz, szerszą współpracę, czy drobne uwagi nie tylko od znawców tematu, bo każdy zainteresowany Edwardem Stachurą jest mile widziany. Chodzi przede wszystkim o to, by znalazło się tutaj jak najwięcej informacji, które chcielibyście tutaj widzieć, a także te, o których chcielibyście powiedzieć innym (począwszy od imprez, koncertów w waszej okolicy, skończywszy na własnych przemyśleniach, artykułach, sugestiach odnośnie technicznej strony Stachuriady). Nasze skromne grono redakcyjne z chęcią przyjmie nowych, stałych współpracowników. Zapraszamy również do udzielania się na  FORUM , albo do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez KONTAKT e-mailowy.