× Witamy na forum Kunena!


Podziel się z nami i naszymi użytkownikami, kim jesteś, czym się interesujesz i dlaczego postanowiłeś do nas dołączyć.

Serdecznie zapraszamy wszystkich nowych członków naszej społeczności i mamy nadzieję że zagościsz u nas na dłużej!

Ulubione książki Edwarda Stachury lub jemu poświęcone.

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu #2 przez Krzysztof Wiśniewski
Moja ulubioną jest "Cała jaskrawość". Od niej zaczynałem swoją przygodę ze Stachurą. Ta opisana radość życia udziela mi się chyba do tej pory. Kolejna to "Się". Dalej było "Dżinsowe wydanie" z "Postscriptum". Następna była "Biografia i legenda" Mariana Buchowskiego. Potem już nie pamiętam jak toczyło się moje czytanie, ale posiadam praktycznie wszystkie książki łącznie z listami. Pochwalcie się Wszą czytelniczą wędrówką ze Stedem. Może są jakieś książki których nie znamy? Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu #3 przez chicku
ad Całej jaskrawości, kiedyś rozmawiałem z Witkiem o tym i powiedział, że Stachura wymyślił dużą część tych historii. Zyta Oryszyn z kolei w wywiadzie niedawno powiedziała, że był taki wieczorek z nim, gdy ktoś zapytał, jakim cudem Stachura zapamiętał te wszystkie dialogi, nagrywał je na magnetofon? Stachura tak się strapil tym pytaniem, że - aby zyskac nieco na czasie, sięgnął po orzecha leżącego na stoliku i zgryzłszy go, złamał zęba :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 8 miesiąc temu #4 przez Krzysztof Wiśniewski
No mnie też Witek to mówił o "Całej jaskrawości". Czyta się ją jednak jakby była przeżyta od początku do końca. Bardzo dobrze napisana.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 lata 7 miesiąc temu #5 przez chicku
Zgadza się. Taka forma ma za zadanie zdobycia zaufania czytelnika. Pisze o tym Szyngwelski. Efekt poboczny jest taki, że wiele osób identyfikuje bohatera książek Stachury z autorem, gdy są to (jakkolwiek dość specyficzne) postaci literackie. Ostatecznie Stachura sam się w tym pogubił, wpadając jakby w koleiny swoich postaci (ostatni okres "mistyczny" jego życia).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.378 s.